sejm inwestorcafe.pl

Dziś sejm przyjął nową ustawę o emeryturach, która ostatecznie wydłuża okres pracy z 60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn do 67 lat. Jest co prawda możliwość przejścia na emeryturę wcześniej, ale wówczas otrzyma się tylko połowę emerytury. Zatem nie ma wyjścia, trzeba pracować! Ale czy na pewno?

Otóż tak jak we wszystkich innych życiowych sytuacjach, jest inne wyjście, które pozwala nie przejmować się tą zmianą. Tym wyjściem jest oczywiście systematyczne oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy w programach systematycznego inwestowania. Dzięki nim każdy może zbudować sobie znacznie wyższą emeryturę niż ta, oferowana przez ZUS. Wystarczy tylko zacząć oszczędzać około 10% dochodów prywatnie.

Ważną kwestią jest jednak moment zapoczątkowania takiego programu. Okazuje się, że wystarczy poczekać z rozpoczęciem oszczędzania kilka lat, a już do osiągnięcia zamierzonego celu potrzebne będą kwoty nawe 2 razy większe. A jest o co walczyć, bo oszczędzanie połączone z inwestycją daje niesamowite efekty i dodatkową emeryturę kilkakrotnie przewyższającą tę państwową.