Portfel indywidualny Whisky

Szkocka whisky jest znana i doceniana przez koneserów i kolekcjonerów na całym świecie. To prawdziwa duma Szkotów i jeden z symboli całego kraju. Najlepsze trunki z tej górzystej krainy są również symbolem prestiżu, a popyt na nie ciągle rośnie niezależnie od szerokości geografi cznej. Nic więc dziwnego, że ten tak pożądany napój z czasem znacznie zyskuje na wartości. Dzięki temu może być doskonałą inwestycją, której wyniki nie są w żaden sposób związane z instrumentami rynku finansowego.
Portfel Indywidulany Whisky to wyjątkowa okazja zakupu najlepszych szkockich whisky, wybranych przez doświadczonych ekspertów Wealth Solutions, lidera inwestycji w alkohole na polskim rynku. To szansa na wysokie zyski niezależnie od koniunktury na rynkach finansowych.

Okres subskrypcji: inwestycja w whisky dostępna w sposób ciągły.

Dlaczego warto zainwestować w Portfel indywidualny Whisky?:

  • Szansa na zyski przynajmniej kilka razy wyższe niż na lokacie bankowej
  • Skonstruowany przez ekspertów portfel inwestycyjny, złożony z trunków wielu destylarni
  • Ograniczona liczba butelek przy popycie ze strony konsumentów to podstawa wzrostu cen
  • Inwestycje w fizyczne obiekty, których wycena jest niezależna od sytuacji na rynku finansowym

W co inwestujemy?:

Od ponad 500 lat światowym centrum produkcji najlepszych gatunków whisky jest Szkocja. Działa tam obecnie ponad 100 destylarni, które eksportują rocznie whisky za ok. 3,5 mld funtów. Szacuje się, że na terenie Szkocji leżakuje ok. 20 milionów beczek whisky. Część z nich pochodzi z destylarni, które od lat nie prowadzą już działalności. Jednocześnie liczba najstarszych whisky z renomowanych destylarni systematycznie spada co sprzyja wzrostom ich cen.
Nie każda whisky może być przedmiotem inwestycji. Do portfeli inwestycyjnych Klientów Wealth Solutions trafiają wyłącznie szkockie whisky single malt. Wyjątkowy proces produkcji zapewnia im unikalne walory smakowe co sprawia, że są najbardziej poszukiwane przez koneserów i kolekcjonerów. W efekcie, ceny najlepszych trunków systematycznie rosną osiągając, w przypadkach najrzadszych egzemplarzy, bardzo wysokie poziomy. Według Scotch Whisky Association najwyższa cena jaką zapłacono za butelkę szkockiej whisky to 228 tys. funtów brytyjskich.

Wyniki historyczne

Wyniki historyczne

Niniejsze trunki stanowią jedynie przykład whisky, których wartość w ostatnich latach wzrosła, portfele mogą zawierać w/w whisky, jeśli Zarządzający pozytywnie oceni ich potencjał w momencie zakupu.

Krzysztof Maruszewski, Dyrektor Działu Inwestycji Alternatywnych

Krzysztof Maruszewski Krzysztof Maruszewski jest związany z rynkiem inwestycji alternatywnych od 2006 r. Jest absolwentem programu MBA Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Oprócz inwestycji w wino Krzysztof Maruszewski specjalizuje się w doradztwie przy zakupach dzieł sztuki i inwestycjach w inne aktywa kolekcjonerskie np. znaczki pocztowe lub autografy. Krzysztof Maruszewski zarządza największym portfelem alkoholi inwestycyjnych na polskim rynku.