inwestycja w sztukeInwestowanie w sztukę to jeden z najstarszych sposobów na pomnażanie pieniędzy. Od wieków bogatsza część światowych społeczeństw lokowała swoje oszczędności w obrazy. Od wieków również rynek ten stale rośnie, a według indeksu Mei Moses All Art Index, w przeciągu ostatnich 60 lat, średni zysk z 6-letnich inwestycji w sztukę to 112%.

Dlaczego inwestycja w sztukę jest ponadczasowa?

Dlatego, że inwestując w sztukę, inwestuje się w wartość, jaką są dzieła sztuki. To właśnie ich wartość chroni je przed inflacją, dlatego obrazy przez lata były najlepszą inwestycją na czasy kryzysu. Posiadacze dzieł sztuki nie tracili swoich majątków, ponieważ utrzymywały, a nawet zwiększały one swoją wartość, w przeciwieństwie do pieniądza. Ostatnie zawirowania na rynku finansowym oraz brak instrumentów finansowych godnych zaufania sprawiły, że również w Polsce rynek dzieł sztuki cieszy się coraz większym powodzeniem.

Na czym polega inwestycja w sztukę?

Inwestycja w sztukę polega na zakupie dzieł sztuki wraz z ekspertem, który ocenia potencjał inwestycyjny danego dzieła. Przed wyborem inwestor otrzymuje szereg propozycji, z których może coś wybrać. Propozycje są ustalane na podstawie badania preferencji klienta. Następnie inwestor posiada dwie możliwości – może wziąć zakupiony obraz do domu, lub umieścić go w specjalnym magazynie, w którym będzie przechowywany w odpowiednich warunkach.

Jak zainwestować w sztukę?

Z pewnością w tym celu należy poszukać profesjonalnej firmy, która świadczy tego typu usługi. Ekspert jest w stanie doradzić dzieło sztuki z odpowiednim potencjałem zysku. Taką usługę świadczy m.in. firma Wealth Solutions.