inwestycja w whisky inwestycją na lata

inwestycja w whiskyPrzez jednych uwielbiana, inni kompletnie nic w niej nie widzą, tak można w skrócie podsumować odczucia smakowe konsumentów whisky. Jednak każdy chyba, niezależnie od tego czy pił whisky czy nie, zgodzi się, że im starsza whisky tym lepsza. Nie trzeba być tutaj znawcą, wystarczy pójść do sklepu i porównać ceny whisky lub whiskey zwykłej i tej 18, czy 20 letniej. Ostatnio w firmie Wealth Solutions była możliwość zakupu whisky 58 letniej po cenie 2500 funtów brytyjskich.

Czy zatem inwestycja w whisky jest to dobra inwestycja na lata?

Oczywiście tak, odkąd pojawiły się możliwości zainwestowania w sposób profesjonalny, z odpowiednim doborem whisky a następnie przechowywaniem w ściśle określonych warunkach.Z czego bierze się wzrost cen? To nic innego jak zwykła rynkowa gra. Whisky wyprodukowana w danym roku jest wypijana przez konsumentów, przez co pozostaje jej na rynku coraz mniej. Jednocześnie, analogicznie do wina, swój fenomen tego typu inwestycja czerpie z faktu, że czas wpływa pozytywnie na walory smakowe tego trunku. Na rynku finansowym nie znajdziemy inwestycji, które w naturalny sposób zyskują na wartości tylko dzięki upływającemu czasowi. Taka sytuacja zdarza się wyłącznie w inwestycjach w wino, whisky, sztukę, czy w przedmioty kolekcjonerskie.

Czy wybrać do inwestycji wino czy whisky? Moim zdaniem należy się przede wszystkim kierować własnym smakiem. Jeśli wolimy whisky, kupujmy whisky, bo oprócz zysków będzie satysfakcja, że w Londyńskich magazynach leży sobie moja whisky, którą mogę sobie wypić jeśli tylko będę chciał.

Inwestycje w whisky są inwestycjami bardziej długoterminowymi, niż chociażby inwestycje w wino. Choć firma Wealth Solutions jako horyzont czasowy podaje zarówno w przypadku wina i whisky 3-4 lata, to bardziej jednak jako inwestycję długoterminową wskazalibyśmy whisky.

Jak zainwestować?

Inwestycje w trunki to specjalność firmy Wealth Solutions. Jeśli chcesz zainwestować w Whiskey, poszukaj tego typu firm, które znają rynek trunków i potrafią wybrać odpowiednie egzemplarze z potencjałem zysku.