inwestycja w ziemię ziemie

Inwestowanie w nieruchomości zawsze cieszyło się i nadal cieszy wysokim szacunkiem. Każdy domorosły inwestor powie, że najlepszą inwestycją są właśnie nieruchomości. Po części jest to prawda, ponieważ w odróżnieniu od inwestycji finansowych zawsze można się wprowadzić do takiej nieruchomości. Fakty są jednak takie, że wszystkie pozostałe aspekty takiej inwestycji bardzo przypominają inwestycje w fundusze inwestycyjne. Ceny nieruchomości są skorelowane z wyceną funduszy, co jest naturalna konsekwencją koniunktury gospodarczej.

Inwestycja w ziemię to więcej niż gra rynkowa

inwestycja w ziemię, którą tutaj opisuję nie są jednak typową inwestycją w nieruchomości. Cały sens tej inwestycji polega bowiem nie na samym rynkowym wzroście cen, a na skoku wartości, który następuje w momencie odrolnienia działki. Działka budowlana jest bowiem warta wiele więcej niż rolna. Cały problem, a zarazem szansa na duży zysk polega na tym, że w Polsce odrolnić działkę jest bardzo trudno, a często graniczy to nawet z cudem. Na szczęście są ludzie, którzy potrafią to robić i robią z powodzeniem od wielu lat. Inwestując zatem środki w inwestycje ziemskie, powierzasz wybór działek i przekształcenie ich profesjonalnej ekipie.

Jedną z firm, które oferują inwestycję w ziemię jest Wealt Solutions.

W praktyce inwestycje w ziemię w firmie Wealth Solutions polegają na przystąpieniu do spółki komandytowej, która staje się właścicielem ziemi rolnej. Zarządzający z firmy Wealth Solutions przeprowadzają cały proces inwestycyjny, począwszy od wyboru działki, przez przekształcenie jej, podział na mniejsze działki budowlane i sprzedaż. Wszystko odbywa się w imię zasady kupić tanio hektar, sprzedać drogo metr. Wszystko trwa około 3-4 lat

Po sprzedaży właściciele dzielą się uzyskanym kapitałem, a spółka jest rozwiązywana. A jest czym się dzielić, bo zyski z takiej inwestycji sięgają kilkuset procent. Firma Wealth Solutions przeprowadziła już wiele takich inwestycji. Najlepsza dała zysk na poziomie 980%. Jest to wynik absolutnie niespotykany.

Niestety inwestycje w ziemię nie są inwestycjami dla każdego, gdyż minimalny wkład wynosi 100 000 zł.

Poniżej krótki film na temat inwestycji w ziemię

 

oraz wywiad z zarządzającym Wealth Solutions w TVN CNBC