Inwestycja w wino En Primeur

To już kolejna edycja inwestycji w wino w formie en primeur, organizowana przez Wealth Solutions lidera wine bankingu w Europie Środkowej.

En Primeur to inwestycja w wino, które leżakuje jeszcze w beczkach, a do butelek trafi w ciągu 18 – 24 miesięcy. Wiosną krytycy próbują wina, które trafiło do beczek w poprzednim roku. Przed lub po opublikowaniu ocen producenci ustalają ceny w wariancie en primeur. System sprzedaży en primeur jest korzystny dla obu stron. Francuscy producenci wina uzyskują środki na wytwarzanie kolejnych roczników przed zabutelkowaniem, klient natomiast otrzymuje możliwość korzystniejszego zakupu wina o wysokiej jakości, które w przyszłości będzie dostępne w ściśle określonej, limitowanej liczbie butelek.

wino w beczkach En Primeur

Pomimo, że wino fizycznie nadal znajduje się w beczkach, przedmiotem obrotu są skrzynki. Klienci, którzy dokonają zakupu, stają się właścicielami odpowiedniej ich liczby – w zależności od wysokości zainwestowanej kwoty. Wino z ich portfeli trafi do rekomendowanych magazynów i piwnic po ok. dwóch latach od wyprodukowania. Moment wejścia win na rynek w formie zabutelkowanej to punkt przełomowym w przypadku inwestycji w wino w formie en primeur – z reguły wtedy następuje znaczący wzrost wartości trunków, które dopiero wówczas znajdują się w fizycznym obrocie na rynku konsumenckim.

Dlaczego warto zainwestować w En Primeur 2012?

  • - Wysokie zyski. Historyczne wyniki dowodzą, że en primeur to najbardziej zyskowna forma inwestycji w wino.
  • - Zakup na długo przed konsumentami. En primeur to szansa na zakup wina przed jego rynkowym debiutem (rozumianym jako pojawianie się wina w butelkach), a więc najczęściej znacznie poniżej jego wartości już po zabutelkowaniu.
  • - Limitowana oferta. Liczba win oferowanych w formie en primeur jest ograniczona, a przewagę w dostępie do najlepszych trunków mają profesjonalni uczestnicy rynku. Firma Wealth Solutions posiada silną pozycję na rynku wina i wieloletnie relacje z najbardziej renomowanymi brokerami.
  • - Ciekawy rocznik 2012. Wina z tego rocznika będą charakteryzowały się wysoką jakością. W związku z tym rocznik ten będzie w centrum zainteresowania miłośników wina i konsumentów. Prognozujemy, że przełoży się to na wzrost cen tego rocznika w przyszłości.

Jeśli zainteresowała Cię inwestycja w wino, zadzwoń lub napisz do nas i dowiedz się jakie dalsze kroki musisz podjąć, by taką inwestycję rozpocząć.

Poniżej prezentujemy krótki film na temat inwestycji En Primeur