wiedza, instrumenty finansowe, rynek finansowyŚwiat finansów posługuje się własnym językiem, który dla wielu ludzi jest zupełnie niezrozumiały. Aby jednak w tym świecie nie poruszać się po omacku, należy poznać podstawy tego języka. Nie znając go, możemy coś źle zrozumieć, co może mieć z kolei zgubny wpływ na nasz portfel.

Inwestor Cafe na tej stronie postara się zatem przybliżyć Państwu najważniejsze zagadnienia, które są jedynie podstawą finansów. Wiedza, którą udostępniamy powinna pomóc w podejmowaniu ważnych decyzji, przybliżyć branżę finansową i sprawić, że nie będzie ona tak niezrozumiała.

Rynek finansowy jest zupełnie podobny do rynku towarów, potocznie zwanego targiem. Handel na tym rynku ułatwiają instrumenty finansowe, które mają cechy wspólne z towarami. Portfel inwestycyjny jest podobny do zwykłego portfela, a dobór instrumentów do portfela ułatwiają analiza techniczna i analiza fundamentalna. Aby jednak nie pogubić się analizując setki, lub tysiące papierów wartościowych, stworzono indeksy giełdowe oraz wykresy, które przybierając formę świec japońskich niosą ze sobą niesamowicie wiele informacji o nastrojach inwestorów…

Zapraszamy do czytania!

Zagadnienia znajdują się w lewym menu.